Kapitola 5 (Zahrada)

12.06.2019

Povídání s průvodcem

Toto je ukázka ze čtyřdílného románu Milovaná Sluncem. První díl, Zahrada, stráví hlavní hrdinka, faraonova dcera Meritaton, převážně (ale nejen) v rozsáhlé zahradě za palácem. Postaví si šamanský kruh, zkusí přivolat déšť, mluvit se Zemí, otec ji vezme do pyramidy... Příběh si můžete zakoupit v mém e-shopu jako e-knihy či audio-knihy. Později na ně naváže Meritatonina škola věčného mládí (praktické e-knihy s nahrávkami a s léčivými písněmi).


Meritaton byla zase zklamaná. Dneska se mu to s ní nějak nedaří, kousal se do rtů zahradník. Co já s tou holkou mám jen dělat?

A nechtěl by ses aspoň naučit mluvit se svým průvodcem, Pekshenkare?  

Meritaton z toho nápadu úplně pookřála! Stále se nechtěla vzdát naděje, že by k sobě se zahradníkem třeba přeci jen našli nějakou cestu. Bylo by tak krásné mít společného ještě něco dalšího, kromě zahrady, o čem by si mohli spolu povídat, co by mohli společně tvořit, snít o tom, plánovat... Společnou aktivitu, projekt... Aby se překlenula ta obrovská propast mezi nimi...  

Tak moc by si Meritaton přála, aby si byli blíž, ať se od ní Pekshenkare pořád neodtahuje... Ať se tak necuká, kdykoli si vzpomene, že ona je tu paní, vzdělaná, mocná, krásná, co jednou bude možná vládnout celému státu... Zatímco on je pouhý sluha bez vzdělání, bez slavné budoucnosti... Ačkoli jsou oba stále ještě tak mladí, skoro děti, úplně sami ve veliké zahradě...  

Meritaton se nadšeně zubí na zahradníka: Chceš, ať tě naučím, jak si povídat s průvodcem? Dozvěděl by ses z první ruky všechno, co potřebuješ. Jakoukoli radu, moudrost, všechno na míru právě tobě, v obrazech a slovech, které snadno pochopíš! Průvodci jsou úžasní! Nemusíš chodit do naší školy!  

A jak takový průvodce vypadá? To je nějaký člověk nebo duch? Nebo nějaký bůh? 


Z každého prodaného produktu a služby dostává

33 Kč

Záchranná stanice a Dům přírody Poodří, Bartošovice