V čem spočívá tato terapie?

05.08.2019

O co se opírá moje praxe?


Tento článek obsahuje vysvětlení, jak funguje má terapie, pokud ji zvažujete vyzkoušet. Představit si ji můžete i jako vyprávění léčivého příběhu pro vás na míru za současného působení léčivé energie. Pohádkově léčivé (a současně vzdělávací) produkty najdete rovněž v e-shopu (e-knihy a audio-knihy).


ZASVĚCENÍ DO REIKI

Nevím, nakolik při přenosu léčivé energie hraje roli mých několik zasvěcení "do reiki" (zhruba z let 2010-12), jež mi údajně otevřely čakry... Ale "mít certifikát" mi zpočátku pomohlo uvěřit v mé schopnosti. Zkusila jsem se nechat zasvětit do různých "energií" v různých systémech, abych zjistila, v čem je to jiné. V první škole mi řekli pouze "řiď se svou intuicí". Druhá škola mi poslala špatně přeloženou slátatninu opsanou z nejmenovaných zdrojů. Tak jsem byla donucena najít si vlastní cestu... 

RODINNÁ POUTA

S veřejným poskytováním terapie, jako se svou novou profesí, jsem začala v roce 2017. Svá předchozí reiki zasvěcení jsem brala jen jako experiment a podporu osobního rozvoje. 

Využívala jsem metodu etiko-terapie podle Jana Cindlera, který mne ji naučil poté, co jsem k němu docházela asi rok a půl jako klient. Potřebovala jsem cítit zkušeného učitele za sebou, aby mi pomohl uvěřit, že to dělám správně a bezpečně. 

Etiko-terapie se zaměřuje na léčení negativních emocí, zejména těch potlačených (původ slova pochází z etiky, vědy o mravnosti, tedy nemáme být chamtiví apod.). Významnou částí tvoří odpojování destruktivních vazeb z rodiny, čištění rodové linie a dědičné zátěže.  

MŮJ NOVÝ PŘÍSTUP

Bez ohledu na to, jak jsem měla pana Cindlera ráda a jak mi v začátcích neskutečně pomohl, vydala jsem se v roce 2018 vlastní cestou. 

Etikoterapie je jednou z mnoha metod pro práci s léčivou energií, a já, povahou nekonečně zvědavá, jsem toužila zkoušet i ty další, a vybírat si, co použiji, podle potřeb, stavu a povahy konkrétního klienta. Současně jsem chtěla dál růst a rozvíjet sama sebe, protože mi to zjednodušuje život. :-)

Rovněž mne fascinovaly světelné bytosti (zejména po přečtení knih od hypnoterapeutky Dolores Cannon, hlavně  sérii Zakřivený vesmír, the Convoulted Universe), channeling, pránická výživa (Jasmuheen), léčivý zpěv Háthorů, které channeluje Tom Kenyon.

A má láska: mysterijní školy. Ať už to byly egyptské z dokumentárního filmu Okem Boha Hóra, nebo Atlantská škola Ivany Valové v Praze, knihy od Amorah Quan Yin (Dolphin Star Temple), Sanaya Roman a Duane Packer (kurzy o Světelném těle a mnoho dalšího), Daniel Mitel (The School Of The Heart), Drunvalo Melchizedek (v Čechách Gabriela Dušková)... 

A jelikož se v mnoha mysterijních školách řeší převážně světelné tělo, jehož aktivace posouvá člověka na úplně novou úroveň, kde je léčení i osvícení výrazně snazší, táhne mne to dnes touto cestou... 

Jak to, že to funguje i na dálku?

KVANTOVÁ FYZIKA

Tato terapie je bez-dotyková, energie je posílána na bázi záměru, modlitby a vizualizace. Vzdálenost nehraje roli. 

Chování energie bývá pěkně vysvětleno v pořadech o kvantové fyzice. Koukněte třeba na Co my jen víme. What the Bleep Do We Know.

Částice se mění na vlnění a naopak (nebo mění i směr) podle toho, co pozorovatel očekává. Kromě toho mohou být tytéž částice současně na mnoha místech najednou. Jako by jen naše mysl (nebo něco podobného) určovala, který z těch bodů "uvidí", a které si "nezobrazí". 

ANDĚLÍČKU...

Pokud je vám bližší přirovnání k modlitbě, ve svém videu Modlitba (Prayer) zmiňuje Jasmuheen vědecké pokusy v nemocnicích, kdy se skupiny příslušníků nejrůznějších vyznání a církví modlily za čerstvě operované pacienty. 

Ve všech případech vykazovali pacienti, za něž se někdo modlil, ať už to byl muslim, buddhista, žid či křesťan, výrazné zlepšení, myslím, že snad až o 50% rychleji se jim hojily rány, a mohli jít dříve domů. 

VŠECHNO NEJLEPŠÍ

Určitě jste už stejný efekt zažili sami, když vám lidé s láskou přáli všechno nejlepší k narozeninám, nebo dalo mnoho lidí "like" fotce, kde jste vy. Možná jste byli ten den prostě šťastnější. 

Takováto přání, nebo koncentrace pozornosti na určitý objekt (u většího množství je to cítit více, viz  také demonstrace), jsou skutečným energetickým přenosem, pokud jsme při tom soustředění. U přenosu energie "na dálku" to funguje podobně. 

TENKRÁT V RÁJI

Bible začíná tímto prohlášením: Na počátku bylo slovo, a to slovo bylo od Boha, a to slovo byl Bůh. Jelikož jsme Boží "děti", i naše slova tvoří. (Tudíž pokud jste si ještě nezformovali vnadnou Evu či Adama z hlíny, je nejvyšší čas to vyzkoušet!) :-)

KDE JE ZDROJ?

Vlastně je ještě třeba mít nějaký koncept, odkud ta energie přichází. Tj. věřit v existenci nějaké laskavé, benevolentní vyšší síly. Bez ohledu na jméno. Tato síla je pro mne Láska, Světlo, Zdroj, Bůh/Bohyně... 

Ale jak jsem zmínila, funguje to lidem bez ohledu na typ víry. Takže věřte, čemu chcete, hlavně ať je to extrémně laskavé a milující.


Z každého prodaného produktu a služby dostává

33 Kč

Záchranná stanice a Dům přírody Poodří, Bartošovice